Armastatud Kalamaja piirkonnas on üks eriline kodu, mida valgustavad Laterna Magica valgustussalongi valgustid. Korteri omanikud pöördusid meie poole siis, kui korteris oli sisekujundus enamvähem valitud, juhtmed juba veetud ning valgustite tulevased asukohad paigas. Suurepärase maitsega omanik usaldas meie salongi eksperte täielikult ning välja sai pakutud kontseptsioon kogu korteri valgustamiseks põhimõttel, et see harmoneeruks juba olemasoleva sisutusega ning oleks ka elanike ja selle kodu nägu.

Kuna antud ruumi osas ei olnud laekõrgust väga palju, sai elutoa hubase diivaniala valgustamiseks valitud Vistosi Giogali sarjast plafoonvalgusti, millel iga klaasist haak on Veneetsias ühekaupa käsitööna valmistatud. Suitsune käsitööklaas ning kuldne raam olid just need, mida oli vaja lisamaks ruumi soojust ning rahulikku ja diskreetset luksust.

Üldjoontes oli modernse korteri sisekujunduses kasutatud palju marmorit ning kuna hetkel on marmori ning kulla kombinatsioon sisekujunduse maailma tõeline lemmik, otsustasime üheskoos, et söögilaua valgusti võiks olla oma joone poolest moderne, kuid kuldse viimistlusega. Võitjaks jäänud Nemo rippvalgusti In the Wind oli nii oma vormi, kui funktsionaalsuse tõttu ideaalne lahendus, kuna valgusti laekinnitus asub riputitest eraldi, sai sellega lahendatud ka mure, et elektrijuhe ei asetsenud laua suhtes täpselt õige koha peal.

Kuna pererahvas peab lugu heast veinist, oli veiniriiulite ning baari valgustamine väga oluline ülesanne. Jätkamaks olemasolevat modernse luksuse ja marmori teematikat, sai baari kohale valitud Lee Broomi valgustid Chamber, mis on valmistatud Carrara marmorist ning ümbritsetud kristallklaasiga. Need naturaalsed materjalid sobitusid ideaalselt korteri modernse, kuid samas sooja ning koduse sisekujundusega.

 

Läbi korteri asuv koridor on koduks mitmele kunstiteosele, nende hulgas Silver Koppeli abstraktsele maalile, mis oli justkui loodud selleks, et Nemo Tubes seinavalgustid seda ümbritseksid. Valge ja kuldse kombinatsioon ning nurgelised vormid sulanduvad ühtseks tervikuks ning valgustavad nii koridori, kui ka maali.

     

Peamagamistuba valgustab TossB Round Control valgusti, mille valgus peegeldub laest ja on seega piisavalt ereda, kuid samas magamistuppa sobivalt rahuliku ja pehme valgusega. Lisaks öökappidel olevatele kaunitele disainvalgustitele lisasime seinavalgustiteks Contardi Flexiled nahast suunatavad valgustid, millega on mugav lugeda. Samuti ei sega suunatud valgus olukorras, kus üks soovib lugeda ja teine magada. Oluline oli ka magamistoas asuva garderoobi valgustamine, sest ilma akendeta ruumis, kus igapäevaselt peab toimetama ja hästi nägema, on korrektne valgustus ülioluline. Valitud said BPM Lightingu Klimt prožektorid, kuna neid saab suunata olulisematele aladele, kuid samas on valgus piisava üldvalgustuse saavutamiseks laia nurgaga. Prožektorid on kuldse sisuga harmoneerumaks korteri sisekujundusega ning lisamaks soojust muidu tehnilistesse valgustitesse.

Laste-, mängu- ja külalistetoa valgustite valikul oli oluline faktor see, et valgustid annaksid piisavalt valgust, näeksid head välja ning oleksid ka funktsionaalsed. Voodi ääres asuvad valgustid on samuti mugavaks lugemiseks suunatavad.